Як правильно кріпити блок хаус

Блок хаус є сьогодні одним з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів. Він виготовляється з вінілу, металу, дерева і представлений великою різноманітністю розмірів і кольорів. Його довговічність і естетичність багато в чому залежить від того як правильно кріпити блок хаус. Про це поговоримо детальніше.

Як кріпиться блок хаус

Незалежно з чого він виготовлений, кріплення здійснюється на обрешітку.

  • Її функції полягають в створенні абсолютно вертикальній площини, яка приховає нерівності стін, забезпечить надійність, довговічність і красу облицювання.
  • Крім цього, обрішітка може служити опорою для утеплювача зовнішніх стін, а також необхідна при облаштуванні вентиляційного зазору з внутрішньої сторони.
  • Виготовляється вона з дерев’яного бруса перерізом 4-6 на 4-6 см або з профільованого металу товщиною 0,45 -0,55 мм.
  • Кріпиться до стін вертикально з кроком 0,4 -0,6 м дюбелями або на металеві кронштейни.
  • Спочатку по схилу встановлюються стійки обрешітки з одного та іншого краю стіни.
  • Потім між ними натягується волосінь, по якій кріпиться вся обрешетка.

Як кріпити дерев’яний блок хаус

Екологічно чистий, дерев’яний блок хаус використовується як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт. Слід пам’ятати, що натуральний матеріал схильний до негативного впливу живих організмів: цвілевих грибів і комах. Тому необхідна обробка панелей спеціальними просоченнями, особливо в умовах підвищеної вологості.

Кріплення можливо декількома способами: за допомогою спеціальних скоб (кляймер), саморізами і цвяхами. Залежно від розмірів панелей і особливостей приміщення визначається як кріпити дерев’яний блок хаус.

  • Легкі і вузькі панелі в приміщеннях з невеликими перепадами вологості і температури можна кріпити, використовуючи кляймери. Одна сторона скоби вставляються в паз, а друга саморізами або цвяхами фіксується до обрешітки. Наступна панель шипом входить в паз і закриває кріплення. Цей вид монтажу проводиться зверху вниз.
  • Найпоширеніший і надійний спосіб кріплення – саморізами. Є два способи, як кріпити блок хаус саморізами: їх вкручують в саме полотно або в шип. У будь-якому випадку капелюшок повинна бути втоплена. Вона закривається декоративною пробкою або перекривається пазом наступної панелі. Безпосередньо в панель саморіз закручується під прямим кутом, а в шип – під 45 градусів. Щоб не розколоти дошку, необхідно попередньо просвердлити отвори свердлом меншого діаметру. Монтаж проводиться знизу вгору.
  • Цвяхи застосовують, якщо товщина дошки не більше 20мм. Вони забиваються в шип під 45 градусів. Іноді використовують фінішні цвяхи. Їх вбивають прямо в полотно біля паза або шипа. Незважаючи на те, що у таких цвяхів капелюшки дуже маленькі, помітно як кріпиться блок хаус.
  • Рідко для кріплення використовують спеціальний клей або рідкі цвяхи. Істотним недоліком є ​​неможливість заміни панелі, при необхідності.

Дом из блок хауса

Зверніть увагу, що перед монтажем панелі повинні знаходитися не менше 3 діб в умовах подальшої експлуатації для набору необхідної вологості.

Як кріпити блок хаус з металу і вінілу

Для монтажу частіше використовують металеву обрешітку. У місцях стикування панелей і на кутах попередньо встановлюються стикувальні і кутові елементи. Потім монтуються самі панелі. Необхідно пам’ятати, що блок хаус з метала або вінілу можна прикручувати щільно. Повинен залишатися вільний хід для температурних змін параметрів.

Надана інформація повинна допомогти вам при кріпленні блок хауса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *