Опинившись перед вибором виникає питання, яке дерево краще для підлоги. Відповідь залежить від особливостей експлуатації планованої підлоги. Очевидно, що підлогу в спальні і в сауні виконує різні завдання, тому і матеріал для нього повинен бути різним.
Характеристика деревини
Основні показники при виборі древа для підлогової дошки:
- твердість;
- щільність;
- вологостійкість;
- схильність до гниття і пошкодження шкідниками;
- теплові властивості.
Потрібно передбачити, як поведе себе дошка для пілоги при перепаді температури і вологості, під впливом сонячних променів і відштовхуючись від цього визначити яке дерево краще для підлоги.
Щільність і твердість порід
Щільність і твердість це два взаємозв’язані показники. При збільшенні, щільності, як правило, більше твердість. Від них залежить міцність теплопровідність і зносостійкість – стійкість до деформації в період експлуатації.
М’яка гірше проводить звук і може виконувати і звукоізолюючі функції.
- Ялина, ялиця, сосна, тополя, осика, вільха, верба і липа вважаються мало щільними.
- Бук, клен, береза, модрина, горіх волоський, а так само в’яз мають середню щільність.
- Високу мають дуб, ясен, береза залізна, акація, граб.
Так само розподілилися породи по твердості.
- М’які породи: ялина, сосна, осика, вільха, ялиця, тополя, липа.
- Тверді: береза, модрина, бук, ясен, дуб, акація, береза залізна, кизил, тис і ряд екзотичних порід.
Наявність дубильних речовин і смол визначає стійкість древа до гниття і пошкодження шкідниками. Стійкими вважають сосну, ясен, дуб, модрину. Середній стійкості – ялина, ялиця, бук. Береза, в’яз, граб, клен – малої стійкості. Сильно схильні до гниття липа, осика, вільха.
Естетичні особливості деревини
Не тільки фізико-технічні параметри визначають, яке дерево краще для підлоги, але і зовнішній вигляд. Значення має: колір, текстура, контрастність, блиск, гармонійність з інтер’єром.
- Дуб має деревину з темною серцевиною бурих кольорів і тонкої світло-жовтої заболонню. Річні шари утворюють контрастну текстуру, хоча можуть бути і не виразними, що залежить від розпилу. Різноманіття відтінків з різними включеннями створюють неповторну красу деревини, яку можна використовувати для різних інтер’єрів. Згодом вона трохи темніє, що робить її ще привабливішою.
- Пол з ясена виглядає легше і світліше в порівнянні з дубовим. Річні кільця добре виражені. Світлий тон дерева робить підлогу теплим і просторим. Невеликі приміщення з підлогою з ясена здаються більше.
- Деревина у бука володіє дрібною і рівною текстурою жовтувато червонуватого відтінку. Добре помітні річні шари мають вигляд блискучих ліній або маленьких смужок коричневого кольору.
- Береза відрізняється світлою деревиною жовтого і рожевих відтінків з хвилястою однорідною текстурою. Залежно від розрізу річні кільця не видно або мають вигляд вузьких коричневих смужок. Береза добре тонується, набуваючи вишуканий вигляд.
- Світла, з золотистим відтінком деревина у клена. Добре видно річні кільця, які створюють характерний малюнок. Згодом вона стає більш жовтою або рожевою (якщо це канадський клен).
- У модрини серцевина буруватих відтінків, яка добре виділяються на жовтому тлі зовнішніх шарів. Контрастність створюють річні шари, смоляні ходи і темні сучки, характерні для породи.
- Деревина у ялини світло-жовтого і білого кольору. Добре видно річні кільця і дрібні смоляні ходи.
- Річні кільця чітко видно у соснової деревини жовтуватих відтінків з великою кількістю великих смоляних ходів. Потрібно знати, що з часом вона темніє.З огляду на технічні властивості і естетичність, можна визначитися, яке дерево краще для підлоги.