OSB плита або фанера, що краще

OSB плита і фанера як брати мають багато схожого: виготовляються з деревини, мають схожі технічны характеристики і вважаються універсальними матеріалами для будівництва. Але відмінності все ж є і в деяких випадках можуть бути істотними. Про це ми постараємося розповісти.

Особливості виготовлення

ОSВ і фанера має форму прямокутного листа в кілька квадратних метрів і виготовляються з дерева, але з різних матеріалів. Для ОSВ беруть велику тріску, а для фанери – шпон.

виготовлення OSB
Тріска, по суті, є відходами деревообробки і при склеюванні карбамідними і фенольними смолами створює нерівну поверхню. Три шару тріски в ОSВ орієнтовані перпендикулярно до суміжних.

виготовлення фанери
У фанери поверхня рівна і зберігає природну деревну структуру. Вона може мати кілька шарів, склеєних тими ж смолами і розташованих під прямими кутами між собою за структурою.

Тому відмінності є не тільки в зовнішньому вигляді, але і в технічних характеристиках, що і визначає вибір матеріалу в кожному конкретному випадку.

Использование OSB

Технічні характеристики

 • Важливим показником якості є міцність. Для такого роду матеріалів, як OSB і фанера, мається на увазі межа міцності на вигин. Якщо порівнювати за цим показником плити однакової товщини (близько 30 мм), тоді фанера виграє: міцність на вигин уздовж основної осі від 25 до 60 МПа проти 16-22 Мпа для OSB. Це пов’язано з тим, що структура деревини шпону збереглася і з навантаженнями справляється краще, ніж окремі шматочки тріски, склеєні смолами.
 • Що стійкіше при підвищеній вологості, OSB або фанера, може показати вологостійкість – міцність матеріалу під впливом вологи. За цим параметром фанера виграє. Вона більш стійка до розшарування, міцніше на розрив і на сколювання.
 • Якщо порівнювати щільність OSB або фанери, то вона у фанери теж вище, і тому вона трохи важче.
 • Розглядаючи здатність до займання OSB або фанери, ми не знайдемо відмінностей. Обидва матеріали легко спалахують, поширюють полум’я і утворюють багато диму.
 • Сучасні технології виготовлення дозволяє вважати ці матеріали однаково екологічно чистими. Використовувані для склеювання композити відносяться до класу Е1 і нижче.
 • Асортимент цих матеріалів досить великий: OSB може мати товщину від 6 до 40 мм з кроком в міліметр, а фанера від 3 до 30 мм з таким же кроком у тонкошарових листів, а починаючи з товщини 9 мм, з кроком 3 мм.
 • Естетично фанера більш приваблива, так як шпон зовнішніх шарів має малюнок і текстуру деревини. Це стосується якісної фанери (1 і 2 сорт). Її використовують для оздоблення стін і меблів. Однак і OSB плита може бути використана як оригінальний обробний матеріал, якщо її спеціально обробити.
 • Ще один критерій, який може визначити, що краще OSB або фанера – це ціна. Залежно від сорту фанери її вартість і 1,5 – 3 рази вище, ніж у OSB.

Применение фанеры в отделке

Застосування

Область застосування плит практично однакова. Вони успішно застосовуються для:

 • чорнових підлог;
 • каркасів;
 • перегородок;
 • для обшивки стін і балконів.

Листи легко розпилюються. При обробці торців OSB вимагає більш інтенсивної шліфування, так як плита сильніше кришиться. Обидві плити однаково добре утримують кріплення.

Отделка фанерой

Визначитися що краще OSB плита або фанера можна в кожному конкретному випадку. Якщо приміщення з підвищеною вологістю або потрібна декоративне оздоблення, то краще використовувати фанеру. Для більш легких конструкцій з меншими витратами, беріть OSB плиту.

З огляду на особливості будови і технологічні характеристики, вам буде легше визначитися у виборі матеріалу для створення міцних і економічних конструкцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *