Дерев’яна вагонка в інтер’єрі

Дерев’яна вагонка – це натуральний облицювальний матеріал, широко застосовуваний як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки приміщень. Екологічно чиста, естетична, недорога вагонка легко монтується, довго служить і гармонійно поєднуючись з іншими оздоблювальними матеріалами, створює приємну атмосферу житла.

Види вагонки

За якістю вагонку поділяють на класи:

  • екстра – це найякісніший варіант. Дошки не мають сучків, тріщин, смоляних кишень. Серцевина становить не більше 5%;
  • середні класи «А» і «В» – допустимі живі сучки, непрямі тріщини (не більше 1 на 1 погонний метр);
  • найдешевший клас «С» – не використовується для внутрішньої обробки.

Використовувана дерев’яна вагонка в інтер’єрі має товщину від 12 до 40 мм, при ширині від 76 до 200 мм. Довжина може бути від 0,3 до 6 м, а розмір шипа 4-5 мм.

Застосовувана євровагонка в інтер’єрі має стандартну товщину (12,5 мм) і ширину (80, 100, 110, 120 мм). Її довжина-від 1,2 до 4 м, а шипа – 8-9 см.

Крім цього вона виготовляється з більш якісної деревини, вологість якої не перевищує 15% і має більш високу ціну.

Переваги дерев’яної вагонки

Цей облицювальний матеріал виробляється з цільної деревини різних порід і абсолютно безпечний для здоров’я. Теплі, природні тони гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр. Він має високі теплоізоляційні характеристики і може прослужити дуже довго. Матеріал легко монтується і може тонуватися, зберігаючи оригінальну текстуру.

До недоліків можна віднести необхідність обробки перед монтажем антипіренами і протигрибковими речовинами.

[Su_slider source = “media: 3411,3408,3405,3402”]

Використання дерев’яної вагонки в інтер’єрі

  • Євровагонка в інтер’єрі заміського будинку використовується дуже широко. Вона чудово підходить для зовнішньої обробки будинку, органічно вписуючи його в природний ландшафт. Що стосується внутрішнього простору, то воно неможливе без дерева, де вагонка серед найбільш популярних. Обробна дошка добре поєднується з багатьма матеріалами, застосовується в різних стилях і завжди створює приємну атмосферу затишку і тепла.
  • Перше враження про житло виробляє зовнішній вигляд холу або коридору. Їх оформлення повинно бути не тільки естетичним і гармоніювати з усім будинком, але і практичним – стійким до забруднень, перепадів температур і вологості, механічних пошкоджень. Тому євровагонка в інтер’єрі коридору один з кращих варіантів обробки.
  • Органічно виглядає вагонка в оформленні кухні. Дачний стиль або кантрі припускає використання дошки натуральних кольорів. Вона природно виглядає на стінах і стелі. Фарбована в пастельні тони євровагонка в інтер’єрі кухні актуальна для стилю прованс.

Текстура природного малюнка, велика різноманітність кольорів і відтінків, міцність, зносостійкість, легкість монтажу, простота тонування і фарбування, доступна ціна – переваги застосування вагонки для обробки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *