Як стикувати блок хаус

Одним з популярних і практичних матеріалів для внутрішньої і зовнішньої обробки будинку по праву є блок хаус. Естетично привабливий, довговічний, легкий, порівняно недорогий. Дерев’яний блок хаус, до всього, абсолютно екологічно чистий матеріал. Монтаж не складний, але деякі питання можуть виникнути при стикуванні і примиканні елементів облицювання. Ця стаття про це.

Як стикувати блок хаус по довжині

Дерев’яний блок хаус виробляється довжиною до 6 метрів. Якщо довжина стіни будинку довше, то необхідно стикувати панелі.

  • Перед тим як стикувати блок хаус по довжині розраховують місця стикування і встановлюють більш широкий брус для кріплення до нього двох стикуються панелей.
  • З’єднання буде надійним якщо два краю дошки в місцях стикування будуть щільно прикріплені.
  • Суміжні панелі бажано стикувати в розбіг.
  • Якщо на одному рівні довга дошка знаходиться праворуч, а коротка зліва, то на рівні вище або нижче навпаки – справа коротка, а зліва довга.
  • Стики розташовуються в шаховому порядку. Це виглядає естетично і забезпечує надійність кріплення.

З’єднання виглядають набагато привабливіше якщо спиляти дощок робити під гострим кутом (30-45%). Це можна зробити за допомогою стусла. Кріплення на стиках звичайне: саморізами в шип або кляймерами.

Стыковка блок хауса по длине

Як стикувати на кутах

Стикування панелей на кутах вимагає терпіння і акуратності. Є кілька способів вирішення цього завдання.

  • Найбільш простий полягає в тому, що стики в кутах накриваються куточком. При цьому неточності стикування не помітні.
  • Для внутрішніх кутів використовують широкий плінтус, а для зовнішніх кутів замість куточків можна використовувати дві обрізні дошки, що утворюють кут.
  • Можна стикувати блок хаус використовуючи струганий брус, який встановлюється в кут. Панелі облицювання торці під прямим кутом і щільно до нього примикають з обох сторін. Бажано, щоб виступаючі поверхні бруса перебували в одній площині з облицюванням. Такий спосіб застосовується як для зовнішніх, так і для внутрішніх кутів.

Стыковка блок хауса на углах

Ще один метод передбачає стикування панелей, які випилюються по точному шаблоном і підганяються один до одного. Підгонка вимагає точності, так як стики залишаються на увазі. Для цього використовують шліфувальні машину. При цьому можна зміщувати панелі в кутах на половину ширини, а щілини закрити шпаклівкою або декорувати канатом.

Як стикувати блок хаус з метала або вінілу

Перш ніж приступити до монтажу блок хауса з метала або вінілу необхідно точно розрахувати кількість комплектуючих. Кожен виробник випускає всі необхідні стикувальні елементи. Особливістю є те, що вони встановлюються до монтажу панелей. Якість обробки багато в чому залежить від підготовчих робіт, тому на це необхідно звернути особливу увагу.

стыковка блок хаус из метала

Перераховані способи стикування блок хауса забезпечать надійність і декоративність облицювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *