Як правильно монтувати блок хаус

Оздоблювальний матеріал блок хаус використовується для внутрішньої і зовнішнього облицювання будинків. Широке застосування пояснюється його практичністю і високою декоративністю. Він може бути виготовлений з оцинкованого металу, пластику або натурального дерева і від цього залежить як правильно монтувати блок хаус.

Підготовка до монтажу

Незалежно від матеріалу, з якого зроблена облицювання, необхідно провести підготовчі роботи.

 • Блок хаус кріпиться на обрешітку, тому перш за все необхідно очистити від бруду і вирівняти стіни, на яких вона буде фіксуватися. Не завадить обробити брус обрешітки антисептиком. Якщо облицьовується дерев’яна поверхню, то обробка антисептиком обов’язкове.
 • Особливо відповідально поставтеся до установки обрешітки, яка робиться з дерев’яного бруса або з металевого профілю. Вона повинна бути строго вертикальною. Але перш на стіни кріпиться паробар’єр з нахлестом 12-15 см. Крок і товщина бруса обрешітки визначається параметрами утеплювача. Зазвичай це 50-65 см. Утеплювач повинен щільно лягати між брусом і не виступати за обрешітку.
 • Поверх утеплювача степлером кріпиться вітрозахисна плівка. Далі на брус набиваються рейки товщиною 30-50 см для створення вентиляційного зазору. Якщо стіни не утеплюються, то матеріал кріпиться прямо на обрешітку.
 • Блок хаус на кілька днів необхідно помістити в ті умови, де він буде монтуватися, щоб матеріал набрав вологість і температуру і не деформувався в подальшому.

Монтаж блок-хауса

Як монтувати блок хаус з дерева

 • Якщо планується фарбування блок хауса, то спочатку, ще до монтажу, необхідно пофарбувати шипи і пази дощок. В такому випадку пропусків не буде.
 • Панелі можна встановлювати зверху вниз, так і знизу вгору, при цьому дошки встановлюють шипом вгору для уникнення скупчування вологи в пазах. Саме кріплення виробляється декількома способами: за допомогою спеціальних скоб (кляймер), потайним кріпленням саморізами, кріпленням наскрізь і за допомогою клею.
 • Кляймери найчастіше використовують при монтажі вузьких дощок. В цьому випадку кріплення починають зверху. У паз панелі вставляють одну частину скоби, а іншу прикручують до решетування саморізами.
 • Широкі дошки кріплять саморізами. У внутрішній стороні паза або в шипі попередньо просвердлюють отвори, через які прикручують блок хаус до обрешітки саморізами під кутом 45%. Наступна дошка вставляється шипом в паз, накриваючи саморіз.
 • При кріпленні наскрізь, попередньо в панелях треба свердлити отвори для саморізів таким чином, щоб капелюшок повністю був втоплен. Блок прикручують до решетування двома саморізами: біля паза і біля шипа. Отвори закривають декоративними пробками.
 • Відносно просто кріпити панелі на рідкі цвяхи або інший клей для дерева, але при цьому пропадає можливість заміни дошки.

Схема монтажа

Як монтувати блок хаус з металу або вінілу

Монтаж вінілового або металевого блок хауса має деякі особливості.

 • Він здійснюється на металеву обрешітку, а сполучні планки кріпляться не після монтажу панелей, а перед установкою облицювання.
 • Крім цього, необхідний набір додаткових елементів. Таких як початкова і фінішна планки, зовнішній і внутрішній кути і інші. Деякі виробники виробляють спеціальний кріпильний профіль, який кріпиться на обрешітку.
 • Панелі кріплять саморізами нещільно, щоб виключити деформацію при перепаді температур. Необхідно залишати зазори між сполучними планками і панелями.

Правильно змонтований блок хаус не втратить своєї декоративності довгі роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *