Яка дошка для підлоги краще

Для підлоги використовують дошку з цільної деревини або зрощеної, яку виготовляють з шматків, склеєних між собою по довжині. Зрощена не має дефектів, більш міцна, стійка до змін вологості. Але на ній видно зигзагоподібні місця склейки, просочені синтетичним клеєм. Вона дорожче дошки з масиву. Тому полова дошка з цільної деревини використовується набагато частіше.

Типи дошки для підлоги

З цільної деревини виготовляють два види полової дошки: масивну і паркетну. Яка дошка краще для підлоги?

  • Паркетна складається з трьох шарів. Тільки верхній шар (4 см) виготовлений з цільної деревини, яка виконує декоративні функції. Нижній і середній забезпечують вологостійкість і щільність. У продажу є великий вибір паркетної дошки за доступною ціною, але дорожче ніж масивна з сосни або ялини.
  • Масивну виробляють двох типів: обрізну і шпунтовану. Яка дошка для підлоги краще залежить від того, яку підлогу ви збираєтеся укладати. Якщо чорнову, то, звичайно, обрізна. Вона дешевше шпунтованої. Щілини, які можливо утворюються, закриються чистовою підлогою.
Доска для пола
Дошка для пола
Паркетная доска для пола
Паркетна дошка для пола

Для чистового підлоги обрізна дошка використовується зрідка. В основному це дошка з дуба і модрини.

Шпунтована має поздовжній виступ з одного боку і вибірку з іншого – шип і паз. Вони за формою точно відповідають і забезпечують щільне з’єднання без щілин. Зі зворотного боку роблять кілька поздовжніх каналів для вентиляції. Таку дошку можна монтувати на плоску поверхню чорнової підлоги, фанеру або на бетон. Шпунтована дошка – це кращий варіант для чистової підлоги.

Параметри дошки для підлоги

  • Дошки виробляються шириною від 8 до 25см і більше. Але найчастіше використовують ширину 10-15см. Якщо дошка недостатньо висушена, а в приміщенні відбуваються перепади температури і вологості, то вона може деформуватися. Чим ширше дошка, тим сильніше деформація.
  • Передбачуване навантаження визначає і товщину. Це необхідно враховувати якщо дошки кріпляться на лаги. Мостини випускають товщиною 1,5 до 5 см. Зазвичай беруть дошку товщиною 2-3см.
  • У продажу можна придбати дошку довжиною і до 8 метрів. Але найчастіше від 2 до 4,5 м. В ідеалі потрібно використовувати цілу дошку на всю довжину або ширину приміщення. Тоді не буде зайвих стиків і ви витратите менше часу на укладку.

Вологість – це важливий показник якості. Вона не повинна перевищувати 12%. Деякі виробники домагаються 9% і менше.

Полы в доме

З якої породи деревини дошка для підлоги краще

Дуб, ясен, клен, вільха, бук, береза, модрина, ялиця, ялина, сосна. Це далеко не повний список деревних порід, які використовуються для виробництва дошки для підлоги.

Специфіка експлуатації визначає, яка дошка краще для підлоги.

  • Дуб і ясен відносяться до твердих порід і можуть витримувати великі навантаження. Відрізняються міцністю і довговічністю.
  • Клен, бук, береза породи середньої твердості і міцності, але мають гарну текстуру і колір. Вільха має цілющі властивості, тому з неї роблять підлогу в спальнях і дитячих.
  • У приміщеннях з підвищеною вологістю використовують модрину. Вона довговічна і стійка до гниття.
  • Ялина, ялиця, сосна відносно м’які породи і вимагають обробки лаками. У них приємна текстура деревини світлих відтінків. Головна їхня перевага в доступності і невисокій ціні.

Виходячи з вищесказаного можна визначитися яка дошка для підлоги краще для кожного конкретного приміщення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *