Будинки з бруса

Дерев’яні будинки з бруса з кожним роком стають все більш популярними. Вони красиві, недорогі, безпечні, побудовані з натурального матеріалу за короткий час. Сучасні технології дозволяють зробити їх стійкими від гниття і шкідників, теплими і довговічними.

Різновиди будинків з бруса

Будинки з бруса бувають різні по конфігурації, призначенням, поверховості, видам бруса.

  • Це котеджі для постійного проживання, побудовані з бруса великого діаметру з високими теплоізоляційними властивостями.
  • Одне – двоповерхові будівлі з мансардними дахами, побудовані, як правило, з профільованого бруса мають дуже привабливий вигляд.
  • Літні дачі і будинки, призначені для сезонного використання, у кілька разів дешевше, ніж будівлі з цегли, так як легко збираються і не вимагають дорогої обробки.

Натуральне дерево прекрасно підходить для будівництва бань, саун, будинків для відпочинку. Деревина м’яко регулює температуру і вологість, що робить її незамінним матеріалом для таких споруд.

Для будівництва гаражів, сараїв та інших господарських будівель використовують брус в поєднанні з пінобетоном, що робить їх міцними і не дорогими.

З точки зору матеріалу дерев’яні будинки бувають декількох видів. Це зруби, житло з цільного оциліндрованих, профільованого і не профільованого бруса, клеєного і утепленого.

Зруби будуються з окоренних колод, які вручну вирівняні рубанком. Вони не вимагають зовнішньої обробки і виглядають природно і неповторно.

Крім цього, існує багато способів з’єднань вінців:

  • на вставному шипі;
  • в полдерева;
  • «в чашу»;
  • «в лапу».

І інші, які мають свої переваги і недоліки і застосовуються в залежності від призначення будівлі та виду бруса.

 

Особливості будівництва дерев’яних будинків

Будівництво будь-якого будинку починається з фундаменту. Фундамент для будинку з бруса підбирається в залежності від призначення будівлі:

  • якщо це легкі споруди, то застосовується стовпчастий фундамент;
  • для більш масивних споруд – стрічковий, глибиною залягання до 70 см;
  • двоповерхові будинки бажано будувати на пальовій буронабивних фундаменті.

Покрівля на будинках з бруса використовується різна: це може бути і м’яка черепиця, ондулін і популярна металочерепиця. Головне, щоб вона надійно служила і не псувала зовнішній вигляд будинку.

Житло побудоване з клеєного і оциліндрований бруса не вимагають зовнішнього облицювання. Для будинків з інших видів бруса облицювання бажана. Слід пам’ятати, що її необхідно починати не раніше ніж через рік після зведення будівлі. Цей час необхідний для усадки.

Можна застосовувати вагонку з дерева, сайдинг або деревно-полімерну вагонку, яка стійка до вологи, гниття і естетична.

Будинки з бруса, призначені для постійного проживання, повинні бути теплими. Для цієї мети використовують утеплювачі. Ековата ідеально підходить для будівель з бруса так як має хорошу теплоізоляцію, не горить, стійка до перепадів температури, не заважає вентиляції приміщення, не токсична, що не піддається цвілі і використовується для зовнішнього і внутрішнього утеплення.

Опалення будинків з бруса таке ж, як і споруд з іншого матеріалу, проте вимагає особливої ​​уваги до заходів пожежної безпеки. Перш за все, це стосується електроприладів та електропроводки в цілому.

Неможна встановлювати приховану електропроводку використовуючи пластикову гофру або короба в оселях з дерева. Проведення прокладаються в металеві труби або робиться відкритою.

Знаючи і враховуючи особливості будівлі, можна побудувати комфортний, безпечний, екологічно чистий будинок, проживання в якому принесе вам справжнє задоволення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *