Який товщини повинна бути дошка для підлоги

Безсумнівно, покласти дерев’яну підлогу це правильне рішення. Але для тих, хто ніколи з цим не стикався, виникає багато питань. У тому числі питання, якої товщини повинна бути дошка для підлоги. Відповідь не буде однозначною, поскільки вона залежить від деревини, планованого навантаження, способу укладання, типу пиломатеріалів.

Товщина полової дошки різної деревини

Деревина різних порід має різні характеристики щільності, міцності і зносостійкості. Тверді сорти більш міцні і стійкі до стирання.

  • Перші місця за твердістю займають заморські дерева: якоба, сукупіра, че, Ебен, амазонская ярра і інші. Їх показник твердості по Бринелю від 5 до 8.
  • Серед традиційних порід, які використовуються для виготовлення дошки для підлоги, твердими вважають ясен (4,0), бук (3,8), дуб (3,7).
  • А серед хвойних найтвердіша деревина у модрини (2,6).
  • Сосна трохи щільніше і твердіше ялини. У неї більше смоляних каналів, що робить її влагостійкою і більш зносостійкого.

Размер половой доски

Міцність залежить від:

  • розпилу;
  • умов в яких росло дерево;
  • якості пиломатеріалів.

У дошки, розпиляної радіальним способом, ширина між річними шарами менше і це робить її міцніше тангенциальной. Хоча такі пиломатеріали дорожче, так як при розпилі колоди її вихід становить близько 15%. На розташування річних кілець впливає також швидкість росту дерева. Чим частіше шари, тим більше міцність.

Наявність сучків знижує міцність. Вищий сорт не має сучків. Він міцніше сорти “А”, де допускається наявність живих сучків, і тим більше сорту “В” з мертвими і випадають сучками. Все це необхідно враховувати при виборі товщини дошки для підлоги.

Спосіб укладання і товщина

Особливо важливо правильно вибрати товщину дошки при укладанні на лаги. Помилка у виборі товщини може привести до того, що мостина буде скрипіти або проломитися під вагою. А з товстими пиломатеріалами важче працювати і вони дорожче.

Відстань між лагами визначає товщину дошки для підлоги. Багато роблю його 0,4 – 0,6 м. У цьому випадку товщина полової дошки 30-36 см. Якщо лаги встановлені ширше слід брати пиломатеріал товщі. Поправку необхідно робити на передбачувану навантаження. У прохідних або в промислових приміщеннях використовують мостини товщі або частіше встановлюють лаги.

Толщина половой доски

Також має значення тип дошки.

  • При використанні обрізної дошки навантаження не розподіляється на сусідні.
  • Зовсім по іншому відбувається зі шпунтованою. Через ближні дошки тиск розподіляється на всю підлогу, що дозволяє використовувати матеріали меншої товщини.

У разі, коли дошка укладається на бетон, фанеру або на вже існуючий підлогу, достатньо товщини 20-28 см. Правильно вибрана товщина дозволить створити надійний підлогу і не платити зайві гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *