Зимова деревина чим краще

При виборі будматеріалів питання якості завжди стоїть на першому місці. Особливо це стосується матеріалів з дерева. Необхідно враховувати особливості породи, сортність, спосіб розпилювання. Крім цього, має значення час заготівлі. Зимова деревина чим краще літньої? Чи є різниця і наскільки вона істотна? Спробуємо розібратися.

Чим зимова деревина краще

Перш за все різниця у вологості. Взимку припиняється сокорух, волога йде до коріння. За деякими даними вологість деревини влітку коливається від 35 до 50%, а у зимовій всього 20 – 30%. Взимку менше вологість повітря і менше насичення вологою самого древа.

Крім цього, як показали дослідження, в стовбурах взимку зникає крохмаль, перетворюючись в жири і цукор, пов’язуючи вільну воду. Така вода не утворює кристали льоду. Влітку процес йде у зворотний бік: підвищується температура, жири розпадаються і накопичується крохмаль, який стає харчуванням для комах і грибка.

Для того, щоб будова служила довго, необхідно використовувати суху деревину. Її вологість не повинна перевищувати 18%, а в деяких випадках 8 -10%. Чим більше вологи, тим довше необхідно сушити і більша ймовірність деформації.

Коли заготовляли деревину

Багато прихильників зимової деревини в її користь наводять той факт, що з давніх-давен заготівля велася взимку. Однак, в різних районах і у різних народів час заготівлі відрізнялося.

У одних її починали в червні з пробної рубки декількох дерев. Якщо при падінні вершина ламалася, заготівлю припиняли. В інших районах ліс рубали навесні, так як в цей період деревина тверда і з неї легко відділяється кора. Є дані, що деревина, заготовлена ​​в грудні, є найбільш зносостійкою.

У багатьох народів час рубки лісу пов’язували з фазами місяця. Одні заготовляють ліс тільки в повний місяць або на молодий місяць. Інші тільки після повного місяця. Так вважали колись у Франції. І зараз в Бразилії в ці терміни заготовляють рідкісні породи. Деякі вважають, що зимова заготівля лісу, велася ще й тому, що влітку всі були зайняті сільськогосподарськими роботами.

Заготовка древесины

Рубка лісу в наші дні

Зараз цим займаються підприємства з великою кількістю персоналу, використовуючи спеціальну техніку та транспорт. Щоб забезпечити роботою працівників і зберегти рентабельність, заготівля ведеться цілий рік. Крім цього, є спеціальні сушильні камери, де деревину можна висушити до потрібної вологості набагато швидше, ніж за старих часів, коли цей процес затягувався на місяці і роки. Велика розмаїтість просочень, фарб і лаків захистять будь-яку деревину від шкідника, цвілі, гнилі. Тому питання: – Зимові деревина чим краще? – не є настільки важливим. Деревина, яку ви обираєте, не повинна мати:

  • гнилі;
  • пошкоджень;
  • сухих сучків.

Вона повинна бути добре висушена і технологічно правильно оброблена. При правильній експлуатації будинок, побудований з такої деревини, прослужить довго і надійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *