Як кріпити брус до стіни

Бувають різні ситуації, коли необхідно закріпити дерев’яний брус до стіни. Це необхідно при утепленні, облицюванні, коли треба закріпити побутову техніку, полку, меблі …

Як кріпити брус до стіни залежить від товщини стіни і матеріалу з якого вона виготовлена, навантаження, під яким кутом необхідно його зміцнювати.

 

Як кріпити брус до стіни з різних матеріалів

  • Якщо стіна з бетону, то спочатку просвердлюємо в брусі отвори для кріплення. Відстань між ними залежить від розміру (чим товще брус – тим менше відстань), від планованого навантаження і від якості кріплення. Для бетону використовують спеціальні дюбелі розміром до 8х120мм. Далі, відповідно намічаємо на стіні і просвердлюємо отвори в бетоні використовуючи свердло з твердих сплавів. Якщо замість дюбелів використовувати шурупи, то в отвір забивається дерев’яна пробка, попередньо змазана синтетичним клеєм. Іноді використовують заглушку, яка представляє собою скручену в рулон смужку свинцю. Родзинкою в центрі робиться розширення, в яке вкручується шуруп.
  • У стіні з цегли необхідно дуже акуратно свердлити отвори, так як цегла крихкий матеріал. Частоту кріплення слід узгоджувати з планованою навантаженням. Тут використовують дюбеля різних видів або анкерні болти.
  • На стіну з газобетону кріпити брус невеликого розміру можна клиновидними болтами або шурупами. При великому навантаженні краще брати дюбеля.
  • До стіни з дерева брус, найчастіше, прибивається цвяхами. Тут є свої особливості. Необхідно підібрати цвяхи потрібної довжини (не менш товщини бруса). Пересушена деревина може розколотися, тому попередньо просвердлюємо отвір. Гвоздь буде врівень з деревом, якщо під капелюшок свердлом зробити поглиблення. Для більшої міцності кріплення цвяхи забивають під різними кутами.
  • Як кріпити брус до стіни з гіпсокартону, коли він такий крихкий? Цвяхи і шурупи в цьому випадку не підійдуть. Найкраще ще до монтажу гіпсокартону закласти брус в тому місці, де планується установка навісних деталей. Тоді його можна кріпити саморізами до закладеного брусу через гіпсокартон. Крім цього, підійдуть кріплення для гіпсокартону анкерного типу – з нейлону або металу.

Як кріпити брус до стіни торцем

При установці несе або декоративного перекриття, брус кріплять до стіни торцевої стороною.

  • Якщо брус не буде при експлуатації нести велике навантаження, використовують куточки або П-подібні скоби з металу. Ці пристосування кріпляться до стіни саморізами або дюбелями, а до бруса шурупами.
  • Коли передбачається велике навантаження (перекриття, підлога) кріплення повинно бути надійним. Для цього в ніші в стіні закладається брус на глибину не менше 160 мм. Його торець зрізається під кутом 60 градусів і обробляється антисептиком. Ніша і кінці бруса застеляються гідроізоляційним матеріалом. Між брусом і стінками залишають щілину близько 40 мм. Далі ніша заповнюється бетоном. Жорсткості може надати додаткова фіксація анкером.
  • Найбільш надійним буде вмонтування бруса в стіну при кладці. Брус, який замурується, обробляється антисептиком і покривається гідроізоляцією. На стінах з цегли або газобетону, обов’язково створюють бетонний пояс, на який встановлюють брус.

При дотриманні рекомендацій конструкція прослужить довго і надійно.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *